چرخه طعمی قهوه

چرخه طعمی قهوه چیست؟ | بخش اول | مانئو

تعریف چرخه طعمی قهوه


چرخه طعمی قهوه ، تلاش مشترک انجمن تخصصی قهوه آمریکا و تحقیقات قهوه جهانی است. این نمودار به عنوان ابزاری برای تشخیص طعم قهوه طراحی شده است. این نمودار برای کسانی که به دنبال تجزیه و تحلیل و توصیف طعم قهوه هستند مفید است. در اینجا چند نکته در مورد نحوه استفاده صحیح از این نمودار را برای شما ارائه می دهیم.

 

مرحله ۱: همه چیز را وارد کنید


نمودار طعمی شما باید کامل باشد. شاید از دیدن بعضی طعم ها مانند چرم یا لاستیک متعجب شوید. ولی برای آشنایی بیشتر طعم ها را در خاطر داشته باشید.  در حال حاضر فقط تلاش کنید تا اشنایی سطحی با این طعم ها داشته باشید.

 

مرحله ۲: مقداری قهوه آماده کرده و میل کنید


چرخه طعمی قهوه را می توان هم در مصرف معمولی قهوه و هم کاپینگ قهوه استفاده کرد. در هر دو حالت ، نکته اصلی این است که با ذهنی آشنا به مزه ها به سراغ قهوه خود بروید. قهوه را با دقت آماده کنید و به موارد ی که در ادامه به شما می گوییم توجه کنید: عطر و بوی قهوه پس از آسیاب کردن دان آن ، عطرهایی که از لحظه برخورد آب با قهوه بیرون می آید و طعم هایی که هنگام میل کردن قهوه دهان شما را طعم دار می کند.

تعریف دقیق طعم

در واقع در این نمودار منظور از”طعم”  ترکیبی از طعم و بو تعریف می شود و چرخه طعمی قهوه دارای ویژگی هایی کلی بین مزه های اصلی و عطرهای خالص است. با این حال ، بیشتر طعم ها ترکیبی از حواس هستند: به عنوان مثال ، ترشی و عطر منحصر به فرد لیمو ، یا ترکیب طعم شیرینی کشمش با طعم ترش مرکبات. به طور کلی شما باید به قهوه و طعم آن بسیار توجه کنید تا بتوانید این طعم ها را درآن چیدا کنید.

 

مرحله ۳: از مرکز چرخه طعمی شروع کنید


نوع طراحی چرخه طعمی قهوه به گونه ایی است که شما باید از مرکز آن شروع به تشخیص طعم ها کنید.عمومی ترین طعم ها در نزدیکی مرکز نمودار قرار دارند و هر چه بیشتر به سطوح بیرونی برود طعم دقیق تر می شوند. طعم قهوه می تواند در هر نقطه از نمودار متوقف شود اما هر چه طعم قهوه شما بیشتر به سمت بیرون حرکت کند طعم آن دقیق تر می شود.

تشخیص طعم و عطر قهوه

به عنوان مثال ممکن است شما در مزه کردن قهوه اتیوپی طعم یک میوه را تشخیص دهید. در این هنگام شما میتوانید با حرکت در بخش “میوه ی نمودار”  طعم خود را از طعم های انواع توت ها ، میوه های خشک ، مرکبات پیدا کنید. گر طعم “مرکبات” را انتخاب کنید راه جدیدی در نمودار برایتان باز می شود و شما می توانید از طعم های  “گریپ فروت” ، “پرتقال” ، “لیمو” یا “نارنگی” ظعم خود را پیدا کنید. بعد از تشخیص طعم  به مرکز بازگردید و دوباره شروع کنید و سعی کنید طعم دیگری را پیدا کنید. این کار را تا زمانی که احساس کردید طعم قهوه خود را کامل متوجه شده اید ادامه دهید. این عملکرد اصلی نمودار است و می توان به سادگی و در سطح معمولی از آن استفاده کرد. با این حال ، موارد بیشتری برای نمودار وجود دارد و متخصصین قهوه می توانند بیشتر در این نمودار کاوش کنند.

 

مرحله ۴: واژه نامه را بخوانید


چرخه طعمی قهوه مبتنی بر استاندارد های جهانی قهوه است. این استاندارد ها و طعم های دقیق در آزمایش های علمی مورد ارزیابی قرار می گیرد. اگرچه اکثریت مردمی که از چرخه طعمی قهوه استفاده می کنند آموزش نمی بینند. اما برای حل این موضوع می توان از واژه نامه های مخصوص قهوه برای تعیین طعم های نشان داده شده روی نمودار استفاده کرد. هر طعم دارای یک تعریف است. که می تواند از آن برای آشنایی بیشتر مراجعه کنندگان با طعم مدنظر استفاده کرد. بنابراین چرخه طعمی در کنار واژه نامه قهوه می تواند بهترین کمک برای یادگیری طعم های مختلف باشد. واژه نامه منبع بسیار خوبی از اطلاعات را برای طعم های حرفه ای است. قطعا در دنیای قهوه واژه های ناآشنا برای بسیاری وجود خواهد داشت. توصیفات فنی و شیمیایی طعم ها در قهوه گاه بسیار حرفی ایی و تخصصی می شود. اما واژه نامه قهوه در این زمینه می تواند کمک بسیار بزرگی برای تازه واردان در این زمینه باشد.

پایان بخش اول

 

منبع :

سایت scanews 

 

ارتباط با ما

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن