4 واقعیت جالب از قهوه

۴ واقعیت جالب از دانه قهوه | این دانه حتی می تواند چای تولید کند | فروشگاه اینترنتی مانئو

۴ واقعیت جالب از دنیای قهوه


به گفته انجمن جهانی قهوه ، ۶۳ درصد از بزرگسالان آمریکایی هر روز یک فنجان قهوه می نوشند. این میزان مصرف از دهه گذشته ثابت مانده است. در سال ۲۰۱۸ ، این رقم ۶۴ درصد و در سال ۲۰۱۷ ، ۶۲ درصد بوده است. ساختار نوشیدنی  قهوه طی این سال ها پیچیده تر شده است و مصرف کنندگان در سنین مختلف خواستار نوشیدنی ایی با ویژگی های مورد نظر خود هستند. در این مقاله ما به شما حقایقی را می گوییم تا شما نیز بیشتر به این نوشیدنی دوست داشتنی آشنا بشوید.

 

۱- قهوه می تواند مانند شراب دارای طیف وسیعی از طعم ها و مزه ها باشد


همه می دانند مزه بد قهوه چگونه است. اما آیا می دانستید که قهوه خوب می تواند دارای طیف وسیعی از طعم های خوب ، خوشمزه و پیچیده باشد؟ این طعم های پیچیده می تواند طعم لاستیک یا چرم باشد یا پرتقال و گل های خوشبو. طعم و عطر قهوه در رست آن مشخص می شود. پس در نتیجه می توان با کاهش یا افزایش دما و زمان برشته کاری این طعم های مختلف را تجربه کرد.

 

پیشنهاد می کنیم مقاله چرخه طعمی قهوه را با کلیک روی آن مطالعه کنید.

 

۲- نوشیدن قهوه بد می تواند شما را بکشد


آیا می دانید قهوه می تواند مضر باشد؟

قند بیش از حد برشته شده

وقتی دانه ها رست می شوند ، قندهای طبیعی آنها کاراملی می شوند. اگر آنها را بیش از حد برشته کنید ، قند دانه قهوه می توانند تحت تغییرات شیمیایی قرار گیرد و سرطان زا شود.

مایکوتوکسین

دانه قهوه همچنین می تواند حاوی مایکوتوکسین باشد. مایکوتوکسین  ترکیبی است که از رشد قارچ ها ناشی می شود. این ترکیب می تواند باعث سرطان و بیماری کلیوی و ایجاد طعم سوخته قهوه (دقت کنید طعم تلخ با طعم سوخته قهوه متفاوت است. در واقع طعم سوخته در قهوه طبیعی نیست) شود.

 

کپک هایی که باید از بین برود

برخی از مطالعات نشان داده است که بیشتر دانه های (۹۱.۷ درصد) قهوه ایی که برای بازار انبوه کشت می شوند آلوده به کپک هستند و لازم است که رست این قهوه ها استاندارد صورت بگیرد تا کپک ایجاد شده از بین برود. بسیاری از شرکت ها به دلیل تولید انبوه قهوه رست شده این موضوع را جدی نمی گیرند.

 

روغن هشداردهنده

روغن دانه قهوه یکی دیگر از علائم هشداردهنده است. پس در نتیجه از خرید دانه های براق و درخشان قهوه در بازار خودداری کنید زیرا نمای بیرونی روغنی به این معنی است که تاریخ مصرف آنها تمام شده است. به دوستداران قهوه توصیه می کند تحقیقات خود را انجام داده و دانه های قهوه خود را از یک منبع معتبر خریداری کنند.

۳- پوست دانه قهوه چای فوق العاده ای می سازد


آنچه که بسیاری از مردم نمی دانند این است که پوست گیلاس می تواند به عنوان چای مورد استفاده قرار بگیرد. پوست دانه قهوه طعم میوه ای دارد که می تواند به عنوان چای مورد استفاده قرار بگیرد. این پوست دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است و حتی به عنوان یک عنصر در محصولات آرایشی استفاده می شود. رشد دانه قهوه حدود ۹ ماه طول می کشد و فقط میوه های رسیده را می توان برای قهوه برداشت کرد. این میوه های رسیده حاوی پوسته ایی قرمز رنگ هستند که به عنوان چای نیز استفاده می شود.

 

۴- غالباً قهوه کاران بدترین نوشیدنی را می نوشند


شما فکر می کنید دسترسی به برخی از بهترین قهوه ها به این معنی است که کشاورزان قهوه می توانند از ثمره کار خود لذت ببرند. از سال ۲۰۱۶ ، کلمبیا ۷۵ درصد از بهترین دانه های قهوه خود را صادر می کند. این به این معنی است که مقدار کمی دانه مرغوب برای مصرف داخلی و کشاورزان باقی می ماند. افزایش مصرف کنندگان قهوه در سرتاسر دنیا باعث ایجاد این مشکل برای کشاورزان قهوه شده است.

 

 

منبع :

سایت FORBES

 

ارتباط با ما

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن